Motorkárske rukavice

Vstup do nášho motoshopu - klikni tu

   Ponuka motocyklových rukavíc je naozaj široká. Preto keď prídete do obchodu, alebo pozeráte na internetové stránky s motooblečením, mnohokrát neviete, aké si vybrať. Ak vôbec netušíte, čím sa pri výbere moto rukavíc riadiť, možno Vám pomôže niekoľko našich tipov. 

 

Výber moto rukavíc

   Najprv si musíte uvedomiť, na akom motocykli jazdíte a tiež v akom počasí. Na základe toho môžeme rozlíšiť rukavice na cestovné či športové motorku, chopper, motocross, rukavice s perforovanou kožu pre dobré odvetrávanie, termo rukavice apod.
 
 
   Rukavice sa vyrábajú najčastejšie z kože alebo z textilných materiálov. V prípade pádu Vám väčšiu bezpečnosť poskytne kožená rukavice! Koža je charakteristická tým, že sa časom roztiahne, takže pri skúšaní rukavíc na to myslite a voľte radšej rukavice viac priliehavé ako voľné.
 
   Bezpečné motocyklové rukavice sa nezaobídu bez chráničov (pozri fotografie). Na povrchu dlane býva protišmykový materiál. Pre tých, ktorí chcú mať v rukaviciach lepšiu citlivosť sú na trhu dostupné rukavice z klokanej kože alebo rukavice, kde sú švy vedené z vonkajšej strany. Pre zníženie rizika zlomenia malíčkové hrany môže byť malíček rukavice spojený s prstenníkom.
 
 
 
   Aj u rukavíc sa môžeme stretnúť s nepremokavou membránou alebo vyberateľnou teplou vložkou. Membránu môžete nahradiť nepremokavými návleky na rukavice a teplú vložku vložkami do rukavíc, ktoré si môžete zakúpiť zvlášť.
 

 

Tabuľka veľkostí

 
Rukavice
písmeno obvod dlane obvod dlane v palcoch
XXS 13 4,5-5
XS 15 5,5-6
S 18 6,5-7
M 20 7,5-8
L 23 8,5-9
XL 25 9,5-10
XXL 28 10,5-11
Miery sú uvedené v cm