Motorkárske prilby

Vstup do nášho motoshopu - klikni tu

 

Rozdelenie moto prilieb

   Motorkárske prilby delíme najčastejšie na integrálne, výklopné, otvorené, chopper a krosové. Čím sú tieto prilby chrakteristické sa dočítate nižšie. Pri nákupe prilby dbajte na to, aby bola homologovaná, dokonale Vám sedela na hlave a aby Vás opasok či spona netlačili do krku.
 

Integrálne prilby

Integrálne prilby kryjú celú hlavu, majú pevnú ochranu brady a plexisklo. Sú vhodné pre cestovné, cestné a závodné jazdca.
 
 
 
 

Výklopné prilby

   Od integrálnych prilieb sa líši tým, že sa vyklápa v prednej časti, čo Vám umožňuje piť, jesť či hovoriť s ľuďmi, bez toho aby ste si prilbu museli dávať dole. Výklopné prilby uprednostňujú ľudia, ktorí nosia okuliare alebo tí, ktorí veľa cestujú. Často je ich súčasťou slnečné slona.
 
 
 

Otvorené prilby

   Tieto prilby nemajú ochranu brady. Oči sú chránené hľadím alebo okuliarmi. Otvoreným prilbám dávajú prednosť vodičovi chopperov, customov či skútrov.
 
 
 

Chopper prilby

   Chopper prilby sú štýlovým doplnkom a sú určené skôr pre pohodovú jazdu. Neposkytujú takú ochranu toľko ako napríklad integrálna prilba. Niektoré chopper prilby nie sú homologované a slúži tak len na športové účely.
 
 
 
 

Krosové prilby

   Prilby pre motocross a enduro disponujú pevnou ochranou brady a sú doplnené "šiltom". Tieto prilby používajú aj vodiči štvorkoliek. Oči sú chránené motokrosovými okuliarmi.
 
 
   
   Veľmi dôležitým podnetom pri výbere je aj materiál, z ktorého je prilba vyrobená. Môže sa jednať o termoplast, polykarbonát, karbón, kevlar, sklené vlákna a pod. Stále sa stretávame s novými typmi zdokonalených materiálov, ktoré sú napríklad ľahšie než polykarbonát, ale napriek tomu si zachovávajú rovnakú odolnosť. Prilby vyrobené z kevlaru či sklených vlákien sú síce drahšie, ale vydržia dlhšie a bývajú odolnejší.
 

Ako zistiť veľkosť prilby?

K tomu Vám poslúži nižšie uvedená tabuľka. Obvod hlavy sa meria cez čelo. Pri skúšaní sa uistite, že Vám prilba nie je voľná, všeobecne sa odporúča, aby bola o pol čísla menšie, lebo sa polstrovanie sa vytlačí.
 
Veľkosť Obvod hlavy (v cm)
XXXS 49-50
XXS 51-52
XS 53-54
S 55-56
M 57-58
L 59-60
XL 61-62
XXL 63-64

 

Pre nákup prilby vstup do motoshopu